System czterech firm

Warszawski Cron współpracuje z trzema zagranicznymi firmami przy tworzeniu oprogramowania do obsługi małych i średnich przedsiębiorstw.

Warszawski Cron współpracuje z trzema zagranicznymi firmami przy tworzeniu oprogramowania do obsługi małych i średnich przedsiębiorstw.

Cztery firmy, zlokalizowane w różnych krajach, współpracują ze sobą doskonaląc oprogramowanie z serii PowerAMS. "Podstawy technologii pochodzą ze Stanów Zjednoczonych" - mówi Sławomir Szewczyk, prezes Cron Sp. z o.o. Efektem tych prac są dwie generacje aplikacji, wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwami. Pierwsza to oprogramowanie działające w systemie DOS, zupełnie wystarczające, według przedstawicieli firmy, do zaspokojenia potrzeb małych firm. Druga generacja to już aplikacje klient-serwer, wykorzystujące Windows NT i stworzone przy użyciu narzędzi PowerBuilder.

Mniejszym firmom sprzedawany jest pakiet Start Business Server, większym - PowerAMS Finanse i Biznes. Sprzedażą i wdrożeniami u największych klientów zajmuje się Cron, pozostawiając mniejsze wdrożenia partnerom.

Prezes firmy ocenia, że ważną zaletą oprogramowania tworzonego przez Cron i jego zagranicznych partnerów jest możliwość rozbudowy systemu - od jednego stanowiska do rozmiarów średniej i dużej firmy o zasięgu międzynarodowym. Do tej pory aplikacje PowerAMS zakupiło w Polsce 10 klientów, m.in. centrala ABB w Polsce. Przedstawiciele spółki zakładają jednak szybki wzrost sprzedaży rozwiązań dla średnich firm. "Duża dynamika tego rynku wynika z kilku nakładających się na siebie czynników. Najważniejsze to otwieranie się rynku polskiego na konkurencję ze strony firm z Unii Europejskiej oraz możliwe następstwa nie usuniętego w porę problemu roku 2000" - twierdzi Sławomir Szewczyk.

Począwszy od przyszłorocznych targów Komputer Expo, zamierzamy wprowadzić do naszej oferty kilka nowych produktów - zapowiadają przedstawiciele firmy. Na rynku pojawią się dwa pakiety rozszerzające funkcjonalność podstawowego oprogramowania PowerAMS - Produkcja Plus i Dystrybucja Plus. Mają one zawierać rozwiązania porównywalne z oferowanymi przez systemy klasy ERP największych światowych producentów. Ich działanie nie jest jednak ściśle związane z PowerAMS Finanse i Biznes, mogą funkcjonować jako oddzielne aplikacje. W roku 1999 Cron rozpocznie także sprzedaż pakietów wspomagających pracę działu handlowego oraz obsługę posprzedażną i świadczony serwis. Pierwsza z tych aplikacji to dość rzadki jeszcze na polskim rynku program, oferujący wykonywanie analiz marketingowych, w tym śledzenie zachowań poszczególnych klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200