System Windows 10 wersja 1803 będzie wspierany przez sześć dodatkowych miesięcy

Microsoft poinformował wczoraj, że z powodu pandemii koronawirusa i tego iż firmy muszą się wtedy borykać z dodatkowymi problemami związanymi z utrzymaniem swoich systemów IT w należyty stanie technicznym, wydłuża wsparcie dla trzeciej z kolei wersji systemu Windows 10 o dodatkowe sześć miesięcy.

Windows 10

Chodzi o system operacyjny Windows 10 Enterprise 1803, jak również edycje Education i IoT tego oprogramowania. Pierwotna wsparcie techniczne dla tych systemów (chodzi o poprawki zwiększające bezpieczeństwo) miało wygasnąć 10 listopada tego roku, ale zostało wydłużone do 11-go maja 2021 roku.

W opublikowanym przez Microsoft blogu czytamy, „Zapoznaliśmy się z opiniami naszych klientów z których wynika, że w środku globalnej pandemii najważniejszą dla nich sprawą jest zachowanie ciągłości biznesowej. Biorąc to pod uwagę zdecydowaliśmy się przesunąć zaplanowany wcześniej termin wygaśnięcia wsparcia technicznego dla trzech edycji systemu Windows 10 wersja 1803 (Enterprise, Education i IoT Enterprise) o pół roku”.

Zobacz również:

Tym samym od marca tego roku – czyli od momentu pojawienia się pandemii koronawirusa - Microsoft wydłużył wsparcie techniczne dla różnych wersji systemu Windows 10 już trzeci raz. Najpierw dotyczyło to systemu Windows 10 wersja 1709 (edycje Enterprise i Education), który miał być wspierany do 14 kwietnia tego roku (a będzie wspierany do 13 października).

Następnie w kwietniu Microsoft zastosował ten sam manewr w odniesieniu do systemu Windows 10 wersja 1809 (edycje Home i Pro), przesuwając datę zakończenia wsparcia z 12 maja na 10 listopada.


TOP 200