System Red Hat wkroczył do serwerów Power

IBM wprowadza do swoich prywatnych i hybrydowych chmur - które bazują obecnie przede wszystkim na serwerach uniksowych Power wyposażonych w procesory RISC - kolejny system operacyjny. Chodzi o Red Hat Linux, który pojawi się tam w ramach nowej inicjatywy będącej pokłosiem transakcji, na jaką IBM zdecydował się cztery lata temu.

IBM

IBM ma już co prawda w ofercie usługę Enterprise Linux on Linux, ale tym razem mamy do czynienia z zupełnie nową jakością. Big Blue wprowadza bowiem do swoich chmur oprogramowanie opracowane przez firmę Red Hat, którą przejął w 2018 roku za kwotę 34 mld USD.

Tym razem mamy do czynienia z zupełnie nową, wstępnie skonfigurowaną chmurową platformą, którą obsługują serwery IBM wyposażone w procesory RISC, które pracują pod kontrolą linuksowego systemu Red Hat.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Chodzi o nową ofertę Red Hat OpenShift on IBM Power Virtual Server, dzięki której kontenerowa platforma OpenShift będzie teraz wspierana przez systemy IBM Power Virtual Server.

IBM Power Virtual Server to biznesowa usługa IaaS (Infrastructure-as-a-Service) bazująca na systemach obliczeniowych IBM POWER9, zapewniająca klientom firmy dostęp do ponad 200 usług IBM Cloud oraz możliwość uruchamiania w chmurze takich biznesowych aplikacji, jak SAP HANA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200