System QAD wspiera produkcję świec dla sieci Ikea, Wal-Mart i Tesco

Jeden z największych europejskich producentów świec, firma Korona SA, korzysta ze wsparcia w postaci zintegrowanego systemu QAD Enterprise Applications.

Wieluńska spółka jest dostawcą świec dla największych sieci detalicznych na świecie. W gronie głównych odbiorców znajdują się m.in. szwedzka Ikea, amerykański Wal-Mart i brytyjskie Tesco. Dziennie w zakładach spółki produkowane jest ok. 9 mln sztuk różnego rodzaju świec. Oprogramowanie firmy QAD jest wykorzystywane w firmie Korona od ponad dekady. System QAD Enterprise Applications wspiera wszystkie najważniejsze obszary działalności spółki: sprzedaż, zakupy, logistykę, produkcję, finanse oraz gospodarkę magazynową. Z oprogramowania korzysta niemal setka użytkowników. W 2011 roku zakończyła się migracja do nowej wersji systemu QAD. Zmiana była podyktowana m.in. nowymi wymaganiami w zakresie zarządzania produkcją. "Ubiegły rok to dla Korony nie tylko uruchomienie nowej wersji systemu QAD, ale również finalizacja dużych inwestycji w nowe grunty, hale produkcyjne oraz zwiększenie powierzchni magazynowych. Firma jest w fazie dynamicznego wzrostu, konsekwentnie realizując plan podwojenia przychodów w ciągu kilku najbliższych lat" - mówi Andrzej Wróbel, wiceprezes zarządu firmy Korona SA. Aktualizacja systemu stała się również okazją do reorganizacji procesów planowania sprzedaży i potrzeb materiałowych oraz wdrożenia modułu oceny dostawców.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200