System NAC oparty na kartach sieciowych

Check Point opracował rozwiązanie, które pozwala kontrolować dostęp do sieci na bazie technologii NAC (Network Access Control), bez konieczności wprowadzania zmian do oprogramowania rezydującego w pamięci klientów.

Niezbędnym warunkiem wdrożenia rozwiązania (wykorzystującego najnowszą wersję oprogramowania VPN-1 NGX) jest komputer klienta oparty na intelowskiej technologii vPro, wyposażony w intelowską kartę sieciową NIC wspierającą tę technologię. To właśnie karta NIC odcina klienta od sieci LAN, wtedy gdy nie spełnia on określonych wymagań bezpieczeństwa.

Check Point oferował do tej pory podobne rozwiązanie, różniące się jednak od najnowszej propozycji tym, że administrator musi instalować w pamięci klientów oprogramowanie Integrity. Nowe oprogramowanie VPN-1 NGX zawiera mechanizmy, dzięki którym może współpracować z kartami sieciowymi NIC pracującymi po stronie klientów.

Zobacz również:

  • Cyberwojna trwa na Bliskim Wschodzie

Check Point informuje jednocześnie, że zwiększył wydajność oprogramowania VPN-1. I tak np. oprogramowanie VPN-1 obsługujące standardowy serwer IBM ma obecnie wydajność rzędu 12 Gb/s (poprzednio 10 Gb/s). Kolejne usprawnienie wprowadzone do oprogramowania VPV-1 dotyczy kwestii związanych z aktualizowaniem rozwiązania. Do tej pory każda próba aktualizowania oprogramowania wymagała prawie zawsze wyłączenia systemu z eksploatacji. Obecnie nie jest to konieczne, dzięki zastosowaniu modułów typu "plug-in".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200