Symantec: wzrost przychodów w IV kwartale

Dzięki zwiększonej sprzedaży produktów na rynek korporacyjny Symantec w IV kw. finansowym osiągnął 250 mln USD przychodu i zwiększył zysk do 48 mln USD.

Zgodnie z przewidywaniami Symantec uzyskał dobry wynik w IV kwartale finansowym. Jest on efektem wysokiego poziomu sprzedaży systemów antywirusowych i aplikacji do zabezpieczenia sieci korporacyjnych. Symantec odnotował 15% wzrost przychodów do poziomu 250,6 mln USD w stosunku do IV kw. ub.r. Przychody Symanteca za cały fiskalny rok 2001, zakończony 31 marca, wyniosły 944,2 mln USD i były większe o 14% w porównaniu z rokiem 2000.

Sprzedaż oprogramowania antywirusowego dla przedsiębiorstw wzrosła o ponad 60%, natomiast popyt na aplikację do nadzorowania pracy sieci zwiększył się o 51%. Całkowity poziom sprzedaży produktów na rynek korporacyjny wzrósł o 44% w porównaniu do ubiegłego roku. Symantec przewiduje, że w roku fiskalnym 2002 dochody firmy wzrosną o 20-25%, a zysk na akcję zwiększy się o kolejne 28%.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200