Symantec udostępnia oprogramowanie antywirusowe dla platformy Palm

Program, dostępny w wersji beta, skanuje pliki bezpośrednio w urządzeniu.

Symantec udostępnił wersję beta produktu antywirusowego, który ma skanować aplikacje przeznaczone dla komputerów Palm.

Oprogramowanie Symantec Antivirus for Palm OS zostało udostępnione we wstępnej wersji, ponieważ jego twórca chce zebrać opinie o jego działaniu od użytkowników. Na razie nie jest udzielane wsparcie techniczne produktu, a przedstawiciele firmy nie ujawnili daty komercyjnego udostępnienia programu.

Wirusy i konie trojańskie dla urządzeń naręcznych i telefonów komórkowych dopiero zaczynają się pojawiać i bardzo daleko im to osiągnięcia poziomu zagrożenia znanego przez użytkowników komputerów osobistych. Tak naprawdę pierwszy koń trojański dla popularnych komputerów naręcznych Palm, nazwany Palm.Liberty.A, pojawił się w zeszłym tygodniu.

Wielu ekspertów przewiduje jednak, że wraz z rozwojem usług bezprzewodowych liczba wirusów przeznaczonych dla komputerów naręcznych i telefonów komórkowych znacznie wzrośnie. Z tego powodu Symatec, jak również inni producenci oprogramowania wirusowego, Network Associates i F-Secure, podjęli działania, w wyniku których mają powstać antywirusowe produkty dla urządzeń bezprzewodowych.

Przedstawiciele Symanteca twierdzą, że produkt ich firmy jest pierwszym, który przegląda pliki bezpośrednio w urządzeniu. Ich zdaniem, ma to duże znaczenie, ponieważ użytkownicy pobierają pliki bezprzewodowo z Internetu lub od innych użytkowników za pośrednictwem portu podczerwieni. W takich przypadkach oprogramowanie skanujące pliki przed synchronizacją na komputerze stacjonarnym nie ma zastosowania.

Produkt Symanteca można znaleźć pod adresem: www.symantec.com/avcenter/palmscanner.html.

***

Pojawił się pierwszy koń trojański atakujący komputery Palm

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200