Symantec udostępnia antymalware dla wirtualnych środowisk VMware

Z oprogramowaniem antymalware obsługującym architekturę bezpieczeństwa VMware vShield firma Symantec dołącza do Trend Micro, Kaspersky Lab i McAfee, które opracowały podobne produkty wcześniej.

Oprogramowanie Symantec Endpoint Protection (SEP) 12.1.2 może skanować, wykrywać i blokować złośliwe kody malware umiejscowione w hostach Windows pracujących w środowiskach VMware równie skutecznie jak SEP dla środowisk niewirtualnych. Producent przeniósł wszystkie funkcjonalności firmowego klasycznego oprogramowania antymalware do nowego narzędzia SEP 12.1.2, współpracującego z bezagentową architekturą vShield (z zestawem interfejsów API realizujących określone funkcje bezpieczeństwa).

Architektura vShield jest często krytykowana przez dostawców rozwiązań bezpieczeństwa jako zbyt zamknięta, co stwarza duże trudności przy opracowywaniu nowych narzędzi. VMware rozwija więc nową architekturę bezpieczeństwa, która zastąpi w przyszłości vShield. VCNS (vCloud Networking and Security) ma być pozbawiona - jak twierdzi VMware - wad vShield i dużo lepiej obsługiwać platformy ochrony danych oparte na chmurach obliczeniowych.

Zobacz również:

  • Jak zabezpieczać systemy OT
  • Spekulacje potwierdziły się. Broadcom przejmuje VMware

Oprogramowanie SEP 12.1.2 jest już dostępne i kosztuje - zależnie od rodzaju subskrypcji - od 31,80 do 54,18 USD (licencja dla jednego użytkownika). Obecni użytkownicy SEP 12 mogą pobierać nową wersję narzędzia bezpłatnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200