Symantec sprzedał Veritas funduszowi inwestycyjnemu

Symantec podjął decyzję o sprzedaży za 8 mld USD swojego oddziału Veritas (specjalizującego się w aplikacjach, które przechowują dane biznesowe oraz zarządzają nimi ) amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu Carlyle Group. W opinii analityków oznacza to, że Symantec zamierza skoncentrować swoją uwagę wyłącznie na rozwiązaniach zapewniających systemom informatycznym bezpieczeństwo.

Symantec starł się znaleźć nabywcę oddziału Veritas przez ostatnie kilka miesięcy, chociaż pierwsze informacje o tym, że ma takie zamiary, pojawiły się w Sieci już pod koniec zeszłego roku. Jak widać, starania te zakończyły się powodzeniem.

W skład funduszu inwestycyjnego Carlyle Group wchodzi szereg liczących się na tym rynku podmiotów, w tym GIC (Singapurska grupa inwestorów). Symantec oczekuje, że po sfinalizowaniu transakcji zainkasuje w gotówce kwotę 6,3 mld USD.

Zobacz również:

  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi
  • Apple zainwestuje w rynek komputerów stacjonarnych

Warto przypomnieć, że Symantec przejął firmę Veritas 10 lat temu, płacąc wtedy za nią ok. 13,5 mld USD. Nie tak dawno, bo w styczniu tego roku, marka Veritas została reaktywowana w wyniku reorganizacji, jaka miała miejsce w firmie Symantec. Powstało wtedy nawet nowe logo Veritas.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200