Symantec rozpoczyna dystrybucję systemu Web Security

Polski oddział firmy Symantec od 1 września wprowadzi do sprzedaży oprogramowanie Web Security, które pozwala na filtrowanie zawartości ruchu w Internecie (dla protokołów HTTP i FTP) oraz zapewnia zwiększoną ochronę antywirusową.

Polski oddział firmy Symantec od 1 września wprowadzi do sprzedaży oprogramowanie Web Security, które pozwala na filtrowanie zawartości ruchu w Internecie (dla protokołów HTTP i FTP) oraz zapewnia zwiększoną ochronę antywirusową. "Oprogramowanie sprawdza pod kątem wirusów wszystko, co pracownik pobiera z zasobów WWW i rozwiązuje problem kontroli dostępu do Internetu. W godzinach pracy administrator IT na polecenie pracodawcy, może ograniczyć dostęp do stron WWW i serwisów FTP, które nie są potrzebne pracownikom do wykonywania powierzonych im zadań", wyjaśnia Andrzej Kontkiewicz z Symantec Polska. Oprogramowanie skierowane jest do wszystkich klientów korporacyjnych, którzy chcieliby w ten sposób uszczelnić internetowe zabezpieczenia.

Symantec Web Security dostępne jest na rynku amerykańskim od 1 sierpnia br. Rynek europejski zaoferuje aplikacje z miesięcznym opóźnieniem. Oprogramowanie stanowi część korporacyjnego systemu Symantec Enterprise Security. Rozwiązanie obsługuje platformy firm Microsoft - Windows NT i Windows 2000 oraz Sun - Solaris. W przyszłości pojawi się również wersja dla systemu Linux. Oprogramowanie Symantec Web Security zbudowane jest w oparciu o technologię NAVEX (Norton Antivirus Extension), którą Symantec stosuje we wszystkich produkowanych przez siebie programach antywirusowych.

Zobacz również:

  • Samsung przygotowuje się do udostępnienia nakładki One UI 5.1
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Ten malware atakuje routery obsługujące środowiska SOHO
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200