Symantec przygotowuje uaktualnienie Norton 360

Symantec jest w przededniu udostępnienia testowej wersji kolejnego uaktualnienia oprogramowania ochronnego komputerów biurkowych Norton 360, które w wersji finalnej ma pojawić się pod koniec marca 2008 r.

Norton 360 wersji 2.0 ma zawierać nowe zabezpieczenia Weba i mechanizmy chroniące przed kradzieżą tożsamości, a także inteligentną zaporę ogniową, która wykorzystywać będzie analizę behawioralną do identyfikacji zagrożeń. Takie mechanizmy ochronne są już dostarczane z produktem Norton Internet Security 2008, ale Norton 360 ma mieć udogodnienia do łatwiejszego zarządzania nimi.

I tak m.in. oprogramowanie to będzie mogło być teraz używane do składowania danych na nowych typach urządzeń, takich jak np. iPody.

Nowe mechanizmy ochrony przeglądarki, znane wcześniej pod nazwą kodową Canary, blokują miejsca internetowe, z których instalowane jest, za pośrednictwem przeglądarki, złośliwe oprogramowanie. Tego typu ataki staja się coraz bardziej powszechne.

Norton 360 v. 2 będzie także zawierał technologię SONAR (Symantec Online Network for Advanced Response), która identyfikuje nowe formy kodów złośliwych metodą analizy behawioralnej, jak również oprogramowanie Norton Identity Safe przeznaczone do ochrony przed atakami phishingu.

Cena nowej wersji Norton 360 ma pozostać niezmieniona (79,99 USD za licencją na trzy pecety). Wersja beta ma pojawić się na początku stycznia.


TOP 200