Symantec przejmuje firmę Vontu

Wartość transakcji dotyczącej przejęcia producenta systemów zapobiegających utracie danych DLP (Data Loss Prevention) to 350 mln USD. {{a:HTTP://www.computerworld.pl/news/129701.html}}O zainteresowaniu Symanteca firmą Vontu{{/a}} pisaliśmy na początku tygodnia (5 listopada).

Produkty monitorujące dane firmy Vontu pozwalają na szybkie odkrycie lub ukrycie danych poufnych znajdujących się na serwerach i stacjach końcowych w przedsiębiorstwie. Uniemożliwiają także ich wysyłanie poza firmę za pośrednictwem poczty elektronicznej, czy komunikatorów internetowych. Zapobiegają również kopiowaniu poufnych danych na nośniki wymienne oraz pobieraniu ich na dyski lokalne.

Według raportu Gartnera wartość rynku DLP wzrośnie w tym roku do 150 mln USD. W 2006 r. było to 50 mln USD. Najważniejszy konkurent Symanteca - McAfee - wkroczył na rynek DLP dzięki przejęciu firmy Onigma. Obecnie McAfee przymierza się do akwizycji innego dostawcy oprogramowania do zapobiegania wyciekom danych - firmy SafeBoot.

"Dzięki połączeniu istniejącej oferty firmy Symantec i produktów firmy Vontu, klienci otrzymają rozwiązania zabezpieczające zorientowane na informacje, które chronią nie tylko urządzenie, ale także same dane" - powiedział Tom Kendra, prezes grupy ds. zabezpieczeń i zarządzania danymi w Symantec. "Łącząc siły z firmą Symantec i wykorzystując ich mocne strony na polu zabezpieczeń i pamięci masowych dla przedsiębiorstw, będziemy mogli pomóc klientom odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące miejsca przechowywania poufnych informacji oraz najlepszych metod zapobiegania ich utracie" - dodaje Joseph Ansanelli, dyrektor zarządzający Vontu.


TOP 200