Symantec przejmuje Axent Technologies

Symantec przejmie firmę Axent Technologies, producenta systemów bezpieczeństwa sieciowego. Wartość transakcji, która ma być zawarta w formie wymiany akcji, szacowana jest na 975 mln USD. Zdaniem prze...

Symantec przejmie firmę Axent Technologies, producenta systemów bezpieczeństwa sieciowego. Wartość transakcji, która ma być zawarta w formie wymiany akcji, szacowana jest na 975 mln USD.

Zdaniem przedstawicieli firm, ich łączne roczne przychody w br. finansowym, kończącym się w marcu 2001 r., osiągną ok. 1 mld USD.

Działalność Axent skupia się rynku komercyjnych programów bezpieczeństwa, a jego najpopularniejszym produktem jest NetProwler służący do monitorowania sieci.

Symantec produkuje oprogramowanie antywirusowe i dotyczące bezpieczeństwa, przeznaczone przeważnie do użytku domowego i w małych firmach.

"Symantec zajmuje się w większości komputerami typu desktop, podczas gdy my - serwerami" - podsumował zalety połączenia Greg Coticchia, jeden z dyrektorów Axenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200