Symantec: pierwsze owoce przejęcia Altiris

Odział Altiris zademonstrował narzędzia do przepływu zadań, wspomagające pracę administratorów.

Altiris Workflow Solution opiera się na technologii zakupionej od firmy Transparent Logic i umożliwia automatyzację procesów zarządzania wykorzystujących zarówno narzędzia Altiris, jak również innych dostawców.

Altiris zademonstrował także współprace Symantec Endpoint Protection i Backup Exec System Recovery z wersją 7 narzędzi zarządzania, która jest planowana na rok przyszły.

Zobacz również:

Są to pierwsze kroki w kierunku połączenia wszystkich narzędzi zarządzania klientem Altiris i narzędzi bezpieczeństwa Symantec w ramach jednej konsoli. Według zapewnień szefa oddziału Altiris, integracja postępuje zgodnie z planem. Spółka Altiris został przejęta przez Symantec z uwagi na technologie zarządzania klientem, które stanowiły 70 proc. biznesu spółki. Inne technologie, np. narzędzia do zdalnego sterowania (CarbonCopy), pokrywały się z rozwiązaniami Symantec i ich rozwój został zaniechany na rzecz rozwiązań Symantec (PCAnywhere), które ostatecznie zostały przekazane do oddziału Altiris.

Symantec poszukuje też możliwości wykorzystania innych technologii Altiris, takich jak schemat wirtualizacji aplikacji (SVS).


TOP 200