Symantec - nowa wersja menedżera bezpieczeństwa SIM

W połowie stycznia Symantec poszerzył ofertę o wersję 4.0 swojego rozwiązania (sprzęt plus oprogramowanie) noszącego nazwę SIM (Security Information Manager). Jest to produkt przeznaczony dla dużych przedsiębiorstw, monitorujący zabezpieczenia sieci komputerowych.

Symantec SIM 4.5 wykorzystuje specjalne programy, które przeglądają automatycznie korporacyjne sieci i zbierają z nich dane dotyczące bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeń. SIM 4.5 oferuje dodatkowe funkcjonalności może zbierać dane z ok. 100 źródeł, w tym z aplikacji zainstalowanych na desktopach i serwerach oraz ze skanerów, programów antywirusowych i zapór produkowanych przez konkurencję.

SIM 4.0 pozwala obniżyć koszty związane z zapewnianiem zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa sieci. Jest to możliwe dzięki opcjom, które zbierają automatycznie dane z różnych punktów i węzłów sieci, które zawierają informacje zapewniające użytkownikom ujednolicony wgląd w zgodność używanych infrastruktur informatycznych z przepisami.

Rozwiązanie zbiera dane z różnych aplikacji antywirusowych (w tym Symantec, Mc Afee i Trend Micro), systemów IDS i IPS (w tym Symantec, Cisco, Tipping Point, Juniper, ISS, SourceFire i McAfee), baz danych (Oracle Security Logs i MS SQL Server Logs), routerów, przełączników i VPN (m.in. Cisco, Juniper i CyberGuard), systemów Identity Management (Microsoft, Cisco i RSA) oraz serwerów WWW, zapór, systemów operacyjnych oraz skanerów bezpieczeństwa oferowanych przez różne firmy.

Cena rozwiązania SIM 4.5 - od 20 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200