Symantec łączy oprogramowanie DLP z narzędziami bezpieczeństwa innych dostawców

Firma uaktualniła oprogramowanie Data-Loss Prevention Suite, które może teraz, po wykryciu problemów z danymi, zastosować szyfrowanie i rozwiązania DRM (Digital-Right Management) dostawców niezależnych w celu rozwiązania problemu.

Symantec Data-Loss Prevention Suite v.10 wprowadza funkcjonalność “Flex-Response" do wynajdywania wrażliwych danych w przedsiębiorstwie, które pozostają bez ochrony i zastosowania środków ochronnych w postaci produktów szyfrowania i DRM pochodzących od takich dostawców jak PGP, Oracle, Giga Trust, Liquid Machines czy Microsoft.

Firma opublikowała także zestaw otwartych API i SDK (Software Development Kit), ułatwiających wsparcie kontroli bezpieczeństwa zapewnianej przez dodatkowe produkty dostawców niezależnych.

Zobacz również:

  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
  • Trendy sieciowe w centrach danych do obserwacji w 2023 r.

Nowa wersja produktu ma pojawić się w grudniu br. i będzie zawierała proces przepływu zadań, który może powiadamiać osoby odpowiedzialne o istnieniu danych niespełniających wymogów obowiązującej polityki DLP, pozwalając im na zastosowanie szyfrowania i rozwiązań DRM, a także zapewnić procedurę potwierdzania, że polityki bezpieczeństwa zostały wyegzekwowane.

Kolejne zmiany w DLP v.10 to ściślejsze powiązanie z innymi produktami Symantec. I tak np. uaktualniona wersja będzie zintegrowana z Symantec Security Information Manager w celu zapewnienia możliwości scentralizowanego zbierania i korelowania danych o zdarzenia oraz danych rejestrowanych w logu, co pozwoli na lepszą ocenę stanu bezpieczeństwa. Integracja obejmować będzie także Symantec Control Compliance Suite do oceny ryzyka systemów operacyjnych i aplikacji.

Symantec już rozpoczął dodawanie mechanizmów wyzwalania akcji na podstawie polityk DLP do oprogramowania zabezpieczającego Symantec Endpoint Protection Suite, takich m.in. jak zabezpieczanie desktopów z chwilą stwierdzenie, iż rezydują na nich dane wysokiego ryzyka. Automatyczne wyzwalanie akcji pozwoli także na współdziałanie z innym oprogramowaniem ochronnym Symantec.

Cena Symantec DLP Suite v.10 rozpoczyna się od 25 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200