Symantec kupi dostawcę rozwiązań DLP

Symantec przymierza się do ogłoszenie przejęcia firmy Vontu, niezależnego dostawcy oprogramowania DLP (Data Leakage Prevention), które jest używane do kontroli przepływu wrażliwej informacji w sieciach korporacyjnych.

Niezależne źródła potwierdziły gazecie InfoWorld, że Symantec ogłosi niebawem zamiar przejęcia Vontu, co oznaczałoby podążanie w kierunku odgrywania istotnej roli w tak ostatnio głośnym obszarze bezpieczeństwa, jakim stało się zapobieganie wyciekom danych.

Obie firmy mają już umowy partnerskie, na podstawie których Symantec sprzedaje technologie DLP Vontu swoim klientom.

DLP staje się ostatnio popularnym sektorem na olbrzymim rynku bezpieczeństwa IT - coraz więcej firm i organizacji, niezależnie od wielkości, poszukuje sposobów ochrony przed intencjonalnym lub nieświadomym wyciekiem wrażliwych danych z ich sieci.

Technologia ta udostępniana jest przez dostawców w postaci jednego lub kilku narzędzi chroniących przed tzw. "zagrożeniem wewnętrznym" - firmy i organizacje obawiają się utraty wrażliwych danych, takich jak rekordy klientów czy własność intelektualna, za przyczyną własnych pracowników, partnerów biznesowych lub ukrytych kodów złośliwych.

Przejęcia na rynku DLP mają miejsce już od pewnego czasu. W styczniu br. WebSense kupiła PortAuthority, w sierpniu EMC przejęła firmę Tablus a we wrześniu Raytheon kupił Oakley Networks. Niedawno główny rywal Symantec, McAfee, ogłosiła zamiar przejęcia SafeBoot, co analitycy odczytali jako krok w kierunku wzmocnienia pozycji na rynku DLP, na który firma wkroczyła przejmując wcześniej mniejsza firmę Onigma.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200