Symantec automatyzuje zadania IT

Firma udostępniła oprogramowanie do automatyzacji procesów biznesowych, wykorzystujące technologie firm Altiris i TLogic.

Altiris Workflow Solution wykorzystuje graficzny interfejs użytkownika, typu "przeciągnij i upuść", do projektowania procesów w rodzaju łatania oprogramowania, ustawiania nowych użytkowników, czy wykonywania zmian w sieci. Produkt zawiera technologie Altiris, firmy znanej z narzędzi do zarządzania zasobami, która Symantec nabyła w ubiegłym roku, oraz Transparent Logic (TLogic), firmy specjalizującej się w automatyzacji procesów biznesowych. Symantec od lat współpracuje z firmą TLogic jako partnerem OEM.

Altiris Workflow Solution ma być rozwiązaniem na tyle prostym w użytkowaniu, aby mogli nim posługiwać się osoby bez większej wiedzy technicznej. Firma zamierza wydać też Altiris Workflow Solution w wersji Enterprise, która będzie zawierać portal pozwalający na śledzenie działań użytkowników w procesach biznesowych, umożliwiając administratorowi monitorowanie przepływu zadań, takich jak np. zlecenia dodawania nowych użytkowników.

Zobacz również:


TOP 200