Symantec: "Wielki Brat" trafi na rynek

Po testach beta urządzenia do monitorowania baz danych, nazywanego "Big Brother", Symantec przygotowuje się do wprowadzenia rozwiązania na rynek. Firma rozważa też pomysł sprzedaży samej technologii monitorowania wykorzystywanej w urządzeniu, jako produktu programowego.

Testowane od września ub.r. urządzenie do zabezpieczania baz danych, jest prekonfigurowanym serwerem monitorującym ruch sieciowy kierowany do serwerów baz danych i wyszukującym niewłaściwe kwerendy. Urządzenie nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale przez jednego z szefów Symantec określone zostało jako "Big Brother w kasecie".

Urządzenie wykorzystuje taki sam motor "sniffingu", jaki zastosowano w urządzeniu IPS Symantec Network serii 7100 i ma możliwość uczenia się wzorców zachowań użytkowników, a następnie wyłapywania nadzwyczajnych lub nieodpowiednich kwerend kierowanych do baz danych. Ma także możliwość generowania raportów o takim ruchu.

Zobacz również:

Big Brother jest pierwszym produktem zaprojektowanym przez zespół Advanced Group powołany na początku 2005 r. Szczegółowy harmonogram wprowadzenia urządzenia na rynek ma być ogłoszony pod koniec marca. Urządzenie będzie demonstrowane w tym tygodniu podczas imprezy RSA Conference 2006 odbywającej się w San Jose.


TOP 200