Symantec: System wczesnego ostrzegania

Pod koniec września Symantec zamierza zaoferować usługę wczesnego ostrzegania o podejrzanych miejscach w Internecie, związanych z pishingiem lub innymi zagrożeniami.

Powiadamianie o niebezpieczeństwach związanych z surfowaniem po Internecie przewidziane jest dla użytkowników wyposażonych w oprogramowanie Norton Confidential, które ma być sprzedawane online m.in. z witryny Symantec i które ma przekazywać ocenę bezpieczeństwa ośrodków WWW.

Norton Confidential ma dokonywać oceny bezpieczeństwa strony, z którą łączy się przeglądarka, skanując ją na kilkanaście równych sposobów w celu określenia, czy nie zawiera podejrzanego kodu.

Znane ośrodki phishingu będą oznaczane przez Norton Confidential na czerwono i usuwane z przeglądarki natychmiast. Jeżeli witryna jest tylko podejrzana, użytkownik będzie ostrzegany, ale wybór skorzystania z niej należał będzie do niego.

W określaniu statusu miejsca WWW, Norton Confidential opierał się będzie na danych, które będą przechowywane na desktopie użytkownika i stale uaktualniane przez Symantec. Norton Confidential ma zawierać pewne mechanizmy wykrywania programów szkodliwych pochodzące z produktów Norton Antyvirus, jednak będzie to tylko podzbiór możliwości tego oprogramowania.

Norton Confidential przeznaczony jest na platformę Windows XP, a jego wersja beta spodziewana jest w lipcu br. Symantec prowadzi rozmowy z bankami online i witrynami e-commerce na temat sprzedaży tego oprogramowania online.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200