Symantec Enterprise Vault 10 -archiwizacja poczty i interakcji z sieciami społecznościowymi

Najnowsza wersja oprogramowania potrafi automatycznie klasyfikować wiadomości e-mail i metadane i przypisywać do nich polityki archiwizowania i retencji danych. Enterprise Vault 10 może teraz również przechwytywać i archiwizować interakcje z sieciami społecznościowymi.

Enterprise Vault 10 integruje firmową technologię Data Loss Prevention v11, która analizuje wiadomości pocztowe Microsoft Exchange i metadane, oceniając w ten sposób jak długo określona wiadomość powinna być przechowywana. Zależnie od treści każda wiadomość może być odpowiednio oflagowana celem zaznaczenia, że spełnia określone wymagania.

Technologię klasyfikowania informacji zastosowaną w oprogramowaniu Enterprise Vault 10 można też wprowadzać do innych aplikacji, używanych np. przez prawników. Narzędzie pełni wtedy rolę elektronicznego filtra, który pozwala szybko przeszukiwać dokumenty.

Dzięki nowej opcji przechwytywania i archiwizowania interakcji z mediami społecznościowymi, wszystkie posty kierowane do ogólnie dostępnych mediów społecznościwych firmy - włączając w to blogi, strony Facebooka i wpisy w Twitterze - mogą być przechowywane celem sprawdzenia czy są zgodne z określonymi wymaganiami i regulacjami, takimi jak te opracowane przez FINRA (Financial Industry Regulatory Authority).

Enterprise Vault 10 wspiera też technologię data-tiering (która pozwala przechowywać dane w różnych warstwach systemu pamięci masowej). Mniej używane dane są wtedy odsyłane do wolniejszych systemów pamięci masowej, a często używane do szybkich. Rozwiązanie oferuje również mechanizm deduplikowania danych. Potrafi też automatyczne lokalizować i odsyłać do nowego środowiska archiwizowania istniejące pliki .PST i .NSF.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200