Sygnity realizuje nową strategię i łączy się z Winuelem

Jak zapowiadał w lipcu Norbert Biedrzycki, prezes zarządu Sygnity, jednym z elementów nowej strategii jest fuzja ze spółkami zależnymi i skupienie się na sektorze utilities.

W tym celu firma łączy się właśnie z Winuelem. Konsolidacja ma pozwolić Sygnity na zmniejszenie kosztów i efektywniejsze zarządzanie biznesem. Do końca 2010 r. firma ma połączy się także z firmą Projekty Bankowe PolSoft. Niewykluczona jest również integracja z Max Elektronik.

Grupa przygotowywała się do procesu konsolidacji już od jakiegoś czasu, między innymi poprzez zmianę struktury organizacyjnej i utworzenie jednorodnych biznesowo pionów. Jednym z nich jest pion utilities, do którego należy Winuel. Zarząd Sygnity tłumaczy decyzję o planowanym połączeniu względami ekonomicznymi, mającymi na celu ujednolicenie oferty produktowej dla klientów sektora utilities, synergie kosztowe oraz konsolidację wiedzy i doświadczenia personelu. Zarząd chce wykorzystać kanały sprzedaży Sygnity w ramach oferowanych usług i produktów, które do tej pory znajdowały się w ofercie Winuel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200