Sygnity: Robert Tomaszewski na czele pionu dla małych i średnich klientów

Jego zadaniem będzie przygotowanie wejścia Sygnity na nowy rynek - SMB. Rozpoczęcie działalności operacyjnej pionu SMB planowane jest na drugą połowę 2011 roku.

Robert Tomaszewski obejmie stanowisko dyrektora pionu SMB (small and medium business). Będzie odpowiadać za opracowanie zakresu produktów oraz usług, zdefiniowanie grupy klientów oraz uruchomienie dedykowanych kanałów sprzedaży dla tego sektora. Jak podkreśla spółka w komunikacie: "stoi przed nim interesujące wyzwanie stworzenia zupełnie nowego pionu w historii Sygnity".

Firma pracuje już nad produktami, które mają się znaleźć w portfolio nowego pionu SMB. "Będą to zmodyfikowane aplikacje znajdujące się już w ofercie Grupy Sygnity, dostosowane do wymogów rynku małych i średnich firm. Pierwszych przychodów z tego pionu spodziewamy się już w przyszłym roku. Pion, zgodnie z planem, powinien wystartować operacyjnie w II połowie 2011 roku" - zapowiada Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity.

Wybór Roberta Tomaszewskiego spółka motywuje jego wieloletnim doświadczeniem w segmencie SMB. Robert Tomaszewski ostatnio pracował na stanowisku prezesa zarządu w Datev.pl, spółce specjalizującej się w dostarczaniu oprogramowania dla biegłych rewidentów, doradców podatkowych i biur rachunkowych (Datev Symfonia). Karierę zawodową na stanowisku dyrektora marketingu rozpoczął w firmie Business Power Systems.

Jest absolwentem wydziału zarządzania biznesem w Wyższej Szkole Zarządzania. Ukończył studia podyplomowe na wydziale Zarządzanie Finansami w Przedsiębiorstwie w SGH Posiada dyplom MBA Thames Valley University.

Utworzenie Pionu SMB jest istotnym elementem Planu Rozwoju Grupy Sygnity na lata 2010-2012.

Pion Infrastruktury też ma nowego szefa

Wcześniej spółka podała, że Tomasz Lewandowski będzie zarządzał Pionem Infrastruktury i odpowiadał za sprzedaż sprzętu i rozwiązań infrastrukturalnych w całej Grupie. Ostatnio Tomasz Lewandowski był prezesem spółki Content Value założonej przez Betacom i NTT System. Nowy szef Pionu Integracji Sygnity był też przez kilka lat wiceprezesem Optimusa, a wcześniej szefem sprzedaży do sektora finansowego w HP Polska. Pracował też w polskim oddziale Compaq Computer. Więcej o kadrowych zmianach na blogu Bywalec.

Sygnity nadal na minusie

Trzeci kwartał br. Grupa Sygnity zamknęła stratą netto rzędu 12,3 mln zł przy przychodach na poziomie 122,2 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku o 25 proc. wzrosły przychody Grupy ze sprzedaży w sektorze publicznym. Największy spadek wygenerował natomiast pion general business wyspecjalizowany w rozwiązaniach dla przemysłu i telekomunikacji. Kwartalne wpływy Grupy z działalności w tym segmencie spadły do 14 mln zł z 26,7 mln zł rok temu. Trzeci kwartał br. to również intensywne zmiany organizacyjne mające na celu ograniczenie kosztów operacyjnych Grupy oraz rozszerzenie oferty. Finalizowane są m.in. działania związane z wprowadzeniem do oferty usług hostingowych oraz utworzeniem pionu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Planowane jest też zwiększenie zatrudnienia m.in. w działach handlowych. W ostatnim kwartale zakończyła się też formalna konsolidacja Sygnity ze spółką Winuel oraz funkcjonalne połączenie z Sygnity Technology. W ramach oszczędności zamknięto również cztery biura spółek należących do Grupy Sygnity. W minionym kwartale zakończono również zmiany organizacyjne związane z centralizacją działu zakupów i rozliczeń z dostawcami. Władze Sygnity prognozują, że w czwarty kwartał Grupa zamknie dodatnim wynikiem finansowym. (pw)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200