Sybase zapowiada nowe produkty

Firma postanowiła rozszerzyć swoją ofertę produktów poza bazy danych.

Przedstawiciele Sybase, podczas corocznej konferencji TechWave 2000, zapowiedzieli wiele nowych produktów i inicjatyw mających na celu wzmocnienie pozycji firmy na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw.

W obliczu dużej konkurencji rynkowej, głównie ze strony Oracle'a, Sybase zdecydował się na poszerzenie swojej oferty poza gamę produktów związanych z bazami danych. W nowej ofercie znajdą się produkty pozwalające na budowę portali informacyjnych dla przedsiębiorstw i umożliwiające dystrybucję danych do urządzeń przenośnych.

John Chen, prezes Sybase, zapowiedział m.in. wprowadzenie na rynek do końca sierpnia br. serwera aplikacji EAServer 3.6, w pełni obsługującego platformę Java 2. Jego poprzednia wersja 3.5 gwarantowała jedynie częściową obsługę tej technologii.

Ponadto Sybase stała się dystrybutorem produktów Compudigm International, nowozelandzkiego producenta oprogramowania pozwalającego na wizualną analizę dużej ilości danych, Aplikacja SeePower będzie sprzedawana wraz z Adaptive Server IQ, własnym programem Sybase do zarządzania hurtowniami danych.

Na listopad br. zapowiedziano premierę wersji beta aplikacji narzędziowej PowerBuilder 8.0, której pełna wersja ma się pojawić na początku przyszłego roku. Kolejna wersja tego narzędzia do budowy aplikacji będzie zawierać wiele nowych funkcji dla środowisk klient/serwer oraz narzędzia do budowy aplikacji udostępnianych przez Internet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200