Sybase przyspiesza plan rozwoju PowerBuildera

Planowana fuzja firm Sybase i Powersoft spowodowała przyspieszenie prac nad nową wersją PowerBiuldera dla dużych przesiębiorstw.

Planowana fuzja firm Sybase i Powersoft spowodowała przyspieszenie prac nad nową wersją PowerBiuldera dla dużych przesiębiorstw.

Rozwiązania z jakich skorzysta PowerBuilder pochodzą z Enterprise Momentum Sybase'a. Zaprojektowane do przysieszania rozwoju aplikacji i ponownego stosowania kodu Enterprise Momentum zawiera repozytorium do przechowywania obiektów, moduły do modelowania danych, modelowania procesów biznesowych i tworzenia diagramów powiązań elementów logicznych. Produkt ten ma pojawić się na rynku w połowie przyszłego roku.

Sybase chce dostarczać wersję PowerBuildera dla każdego z tych narzędzi. Firma nie podaje kiedy system wejdzie na rynek, ale twierdzi, iż PowerBuilder będzie pierwszym produktem do rozwijania aplikacji opartym na Enterprise Momentum.

Powersoft planował dodanie podobnych możliwości dopiero w 1995 r. Specjaliści firmy twierdzą jednak, iż wykorzystanie kodu Enterprise Momentum przyspieszy o kilka miesięcy wprowadzenie tych elementów.

Fuzja pociągnie za sobą kilka ofiar. Build Momentum produkcji Sybase, rozwiązanie oparte na narzędziach klient/serwer ze środowiska Windows, nie pojawi się na rynku w bieżącym roku. Sybase zatrzyma produkt jako "wersję kontrolną". Z drugiej strony Watcom SQL produkcji Powersofta pozostanie na rynku jako baza danych Sybase.

Grupa Sybase-Powersoft ma nadzieję iż kombinacja PowerBuildera i Enterprise Momentum powstrzyma rosnącą popularność narzędzi do rozwoju systemów klient/serwer produkcji Microsoft Corp.

Sybase od dłuższego czasu miało dziury w linii prdukcyjnej narzędzi. Wygląda na to, że w efekcie fuzji będą one wypełnione. Powersoft jest wciąż najlepszy w narzędziach dla środowiska Windows. Niestety błędy w PowerBuilder 3.0 i opóźnienia w produkcji wersji 4.0 pozwoliły Microsoftowi osiągnąć silną pozycję.

PowerBuilder 4.0 dla Windows 3.1 i Windows NT będzie wyprodukowany na początku 1995 r. Wersja dla Macintosha pojawi się w I kw. przyszłego roku, a wersja unixowa w II kw.

Jako niezależny pomocnik Sybase'a, Powersoft wciąż będzie obsługiwać bazy danych SQL produkcji Oracle Corp., Informix Software Inc. i innych.

Ponad 50% użytkowników PowerBuildera korzysta z SQL Servera Sybase'a. Dla nich fuzja jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. Tymczasem użytkownicy PowerBuildera pracujący na serwerach Oracle'a mogą zacząć się martwić. Dla nich Oracle tworzy specjalny program pomocy w migracji z PowerBuildera na Cooperative Development Environment 2 (mające wejść na rynek w styczniu). Fuzja nie dotknie klientów Borlanda, który zawarł odpowiednie umowy z Sybase'm w zeszłym miesiącu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200