Sybase przejmuje New Era of Networks

Przejmując dostawcę oprogramowania integrującego rozwiązania biznesu elektronicznego, producent chce rozszerzyć swoją ofertę poza rynek bazodanowy. Wartość tej transakcji szacowana jest na 373 mln USD.

Sybase zamierza przejąć firmę New Era of Networks (NEON), dostawcę oprogramowania integracyjnego i usług. Wartość transakcji, która ma być zrealizowana w formie wymiany akcji, jest szacowana na 373 mln USD.

Po finalizacji umowy New Era of Newtorks stanie się częścią nowego działu e-Businnes Division, który ma być utworzony przez Sybase w II kw. tego roku. Pozwoli to Sybase na poszerzenie obszaru działalności, która dotychczas skupiała się na ryku baz danych, o rozwiązania dla przedsiębiorstw wykorzystujące Internet. Gdy umowa zostanie skonsumowana, Sybase będzie zatrudniał 5,5 tys. pracowników, a liczba jego klientów na całym świecie wyniesie ponad 43 tys.

Zobacz również:

  • Ta fuzja może zmienić obraz rynku pamięci NAND/flash
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób

W ofercie NEON znajduje się szereg rozwiązań związanych z integracją aplikacji biznesowych dla przedsiębiorstw takich jak ERP, CRM, do obsługi łańcucha dostaw czy handlu elektronicznego różnych producentów (SAP, Siebel, i2, BroadVision). Wśród produktów firmy jest m.in. NEON Process Server, NEON e-Biz Integrator oraz gotowe pakiety rozwiązania o nazwie NEON Adapters, stworzone z myślą o pracy z konkretnymi aplikacjami i standardami.

Rozwiązania przejmowanej firmy mają być także zintegrowane z ofertą Enterprise Portal, sztandarowego produktu Sybase. Nowy dział ma się właśnie skupić na opracowaniu nowych rozwiązań portali informacyjnych dla przedsiębiorstw, aplikacjach internetowych i integracji ich z systemami korporacyjnymi. Przedstawiciele Sybase liczą, że zaowocuje to pojawieniem się na rynku jednego z lepszych pakietów rozwiązań do prowadzenia działalności elektronicznej dla przedsiębiorstw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200