Sybase: platforma oprogramowania "mobilnego"

Podczas konferencji TechWare w Las Vegas firma zaprezentowała Sybase Unwired Platform, która pozwala użytkownikom na łączenie indywidualnych produktów oferowanych wcześniej do wdrażania mobilnych aplikacji dla przedsiębiorstw.

Sybase Unwired Platform, która ma pojawić się pod koniec trzeciego kwartału br., ma umożliwić wykorzystanie pojedynczej konsoli administracyjnej do centralnego zarządzania, zabezpieczania i wdrażania zarówno danych jak również aplikacji mobilnych, a także fizycznych urządzeń, na których pracują te aplikacje.

Firma zapowiedziała też pakiet Afaria 6.0 dla zarządzania i zabezpieczania urządzeń mobilnych, który także oczekiwany jest pod koniec trzeciego kwartału. W pakiecie ma być wykorzystany mechanizm lokalnego odtwarzania hasła, który ma pomagać użytkownikom w odzyskiwaniu zapomnianych haseł. W dużych organizacjach, które stale borykają się z problemem centralnego wspomagania użytkowników w tym obszarze, może być to sposób na obniżkę kosztów.

Zobacz również:

  • Kwarantanna domowa, czyli aplikacja mobilna tysięcy Polaków. Czy jest obowiązkowa?
  • Lucky Patcher. Czy możesz bezpiecznie pobrać tę aplikację?
  • Czy technologia to nowy manicheizm?

Sybase zapowiedziała również oprogramowanie SQL Anywhere 11, które zawiera ponad dwieście nowych mechanizmów dla popularnych baz danych i narzędzi synchronizacji. Poprzednia wersja - SQL Anywhere 10 - pojawiła się prawie dwa lata temu.

SQL Anywhere jest zagnieżdżana na serwerach, desktopach, urządzeniach w oddziałach zamiejscowych oraz handheldach. Jednym z ważnych, nowych mechanizmów jest pełnotekstowe wyszukiwanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200