Sybase: II kw. 2004 poniżej oczekiwań

Winą za słabe wyniki kwartalne producent obarczył reorganizację działu sprzedaży, a także niedomknięcie kilku kontraktów w minionym kwartale. Zysk netto spółki spadł o 12 proc. do 12,8 mln USD. Sprzedaż Sybase była niższa o 2 proc. i wyniosła 188 mln USD.

Spadek obrotów to wynik m.in. realizowanej polityki przejęć (ostatnio XcelleNet i Dejima). Przychody z nowych licencji zmniejszyły się do 60,4 mln USD, wobec 63,9 mln rok wcześniej. Zaistniałą sytuację można przypisać rosnącej presji rywali - Oracle, IBM i Microsoft, który konkurują z Sybase, w jej głównej dziedzinie działalności - bazach danych. Dla porównania, rozwiązania mobilne i produkty dla bankowości wciąż stanowią mniej niż 20 proc. ogólnych przychodów spółki. Sybase zanotował wzrost sprzedaży technologii mobilnych na poziomie 28 proc. Szef Sybase utrzymuje, że firma zakończy rok zgodnie z prognozowaną wcześniej sprzedażą na poziomie 782 mln USD. O słabszych wynikach producent informował już wcześniej.

Polskie biuro Sybase zakłada w 2004 r. wzrost sprzedaży o 20 proc. W ubiegłym roku Sybase Polska zanotowała 40-proc. wzrost sprzedaży. Sprzedaż licencji wzrosła o 67 proc., natomiast usług o 22 proc.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200