Światowa sprzedaż półprzewodników znacznie wzrosła

Do jej wzrostu przyczynił się głównie szybko rozwijający się rynek infrastruktury internetowej i technologii bezprzewodowych.

Światowa sprzedaż układów półprzewodnikowych osiągnęła we wrześniu poziom 18,4 mld USD, co oznacza ponad 50-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej (12,6 mld USD). Raport z tymi wynikami został opublikowany wczoraj przez organizację Semiconductor Industry Association (SIA).

Rekordowa sprzedaż półprzewodników była możliwa dzięki szybkiemu rozwojowi infrastruktury internetowej i bezprzewodowych technologii, a nie rozwojowi rynku komputerów PC - twierdzą autorzy raportu.

Sprzedaż układów półprzewodnikowych była duża we wszystkich regionach geograficznych. Największy wzrost odnotował jednak rynek japoński -51,2%, zaraz za nim region Azji i Pacyfiku - 46,6% oraz rynek obu Ameryk - 46,2%. W Europie wartość na tym rynku wzrosła o 35,9%.

SIA przewiduje, że sprzedaż półprzewodników w przyszłym roku wzrośnie o 21,8%. Całkowite przychody tego rynku wyniosą 249 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200