Światłowodowa instalacja PAC z Vemco

Spółka Vemco zajmująca się dystrybucją systemów okablowania strukturalnego (seria ELine 1200, 600, 250) oraz rynkiem automatycznej identyfikacji i kontroli uprawnień przemieszczania się pracowników, rozpoczęła dostawy prostego rozwiązania PAC (Permanent Access Cable) francuskiej firmy Acome, usprawniającego tworzenie budynkowych instalacji światłowodowych.

Istotą okablowania PAC jest sposób instalacji budynkowej pętli światłowodowej, prowadzonej od punktu dystrybucyjnego przez wszystkie pomieszczenia użytkowe (w których przewiduje się punkty przyłączeniowe), a następnie doprowadzenie tego kabla optycznego z powrotem do szafy dystrybucyjnej okablowania strukturalnego.

W uzyskanej w ten sposób pętli, w miejscach gdzie mają być przyłączane stacje robocze, nacina się cieńszą powłokę kabla, wysuwa tubę o odpowiednim oznakowaniu i kolorze oraz przecina wymaganą ilość włókien optycznych. Dzięki temu, że kabel światłowodowy tworzy pętlę, drugą część włókien światłowodowych można wykorzystać do podłączenia kolejnych urządzeń końcowych, podwajając w ten prosty sposób maksymalną liczbę przyłączonych do okablowania stacji roboczych.

Do jednego kabla światłowodowego (o 144 włóknach) można jednocześnie przyłączyć maksymalnie 144 stacje robocze, z których każda ma do dyspozycji dwa oddzielne włókna przeznaczone do dwukierunkowych transmisji. Łatwy dostęp do tub z włóknami pozwala na wykonanie takiej operacji zarówno w trakcie instalacji sieci budynkowej, jak i w późniejszym terminie, wykorzystując do tego wolne włókna optyczne znajdujące się w kablu PAC – o specjalnej konstrukcji i eliptycznym przekroju.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200