Świat sieci

''Następne kilka lat bedzie przełomowe dla rozwoju międzynarodowej sieci. Użytkownicy odczują to na własnej skórze'' - powiedział nowy wiceprezes i jednocześnie dyrektor novellowskich laboratoriów Sheldon Laube.

''Następne kilka lat bedzie przełomowe dla rozwoju międzynarodowej sieci. Użytkownicy odczują to na własnej skórze'' - powiedział nowy wiceprezes i jednocześnie dyrektor novellowskich laboratoriów Sheldon Laube.

"Wszędobylska sieć, którą tak chwalą uczestnicy Forum, nie będzie się sprawnie rozwijać dopóki inwestycje nie zaczną się zwracać".

Sheldon Laube zgodził się z większością uczestników IT Forum, co do przeszłości przemysłu informatycznego. Jego zdaniem po zmierzchu mainframe'ów nadejdzie koniec kultury komputerów PC już na początku następnego stulecia. "Dawniej kładziono nacisk na produktywność korporacji, teraz liczy się efektywność pracy indywidualnego użytkownika, następnym krokiem bedzie określenie wartości wykorzystywanej powszechnie sieci" - wyjaśniał Sheldon Laube.

"Wartość sieci jest proporcjonalna do sprawnego jej połączenia i administrowania - powiedział Sheldon Laube, powołując się na wyjątkowo popularne na paryskim Forum prawo Metcalfe'a. Według niego wartość sieci rośnie proporcjonalnie do jej wielkości.

Przedstawiciel Novella przyznał, że wizja, gdy każda pralka, lodówka i suszarka do włosów będzie częścią ogólnoświatowej sieci nie jest aż tak odległa. Telewizor z Novella sam poprzez sieć będzie informował producenta o konieczności naprawy.

Rola NetWare w przyszłości nie będzie - zdaniem Sheldona Laube - polegała na administrowaniu lodówkami, ale na zarządzaniu informacją zmagazynowaną w różnych miejscach. "Problemem Internetu jest wielość węzłów, wśród których trudno znaleźć ten właściwy" - wyjaśniał Sheldon Laube. Przyszły NetWare ma rozwiązywać ten problem.

"Wiem, że Bill Gates twierdzi, że nawet małpa będzie pisać wyłącznie dla serwera NT, ale proszę mi wierzyć, że w 2000 roku będzie jeszcze kilka innych systemów operacyjnych" - podsumował paryskie wystąpienie szefa Microsoftu Sheldon Laube.

"Wartość sieci jest proporcjonalna do sprawnego jej połączenia i administrowania"


TOP 200