Świadomi technologicznie liderzy

Zarządy firm powinny poświęcać tyle samo uwagi sprawom IT, co kwestiom księgowym, ale robią to rzadko - wynika z raportu opublikowanego przez Deloitte Center for Corporate Governance.

Dzisiejsze firmy potrzebują menedżerów "świadomych technologicznie", którzy mogą mieć pewność, że strategia IT jest w zgodzie z ogólnym planem strategicznym oraz są w stanie monitorować elementy ryzyka związane z IT. "Rosnąca złożoność i wszechobecność IT w coraz większym stopniu czyni z informatyki obszar wiedzy niezbędnej kadrze zarządzającej. Zarządy powinny poświęcać tyle samo uwagi największym projektom IT, co innym nakładom inwestycyjnym" - czytamy w raporcie.

Jednak większość przedstawicieli zarządów przyznaje, że nie poświęca wystarczająco dużo czasu na nadzorowanie IT, być może dlatego, że nie czują się komfortowo w kwestiach technologicznych - wynika z raportu.

Autorzy raportu sugerują, że CIO powinni edukować zarządy swoich firm w dziedzinie strategii i ryzyka IT, używając do tego języka biznesowego, a nie żargonu technologicznego. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie bezpiecznego edukacyjnego portalu dla zarządu, w którym byłyby umieszczone najważniejsze dokumenty, mierniki i analizy danych, wspierające procesy podejmowania decyzji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200