Surfshark zapewni jeszcze bardziej bezpieczne połączenia

Surfshark łączy się z firmą Nord Security. Fuzja jest jedną z wielu konsolidacji na rynku VPN, który w większości kontrolowany jest przez marki Kape Technologies, Tesonet i Ziff Davis.

Surfshark zapewnia bezpieczne połączenia VPN / Fot. Materiały własne

Surfshark zapewnia bezpieczne połączenia VPN / Fot. Materiały własne

Warunki połączenia nie zostały ujawnione, ale obie firmy spędziły miesiące na negocjacjach przed podjęciem decyzji. Obie firmy będą też działać jako odrębne podmioty, "opierając się na oddzielnej infrastrukturze i różnych planach rozwoju produktów". Można powiedzieć, że to trochę taka strategia jaką stosują marki MediaMarkt i Saturn, obie należące do Ceconomy.

W oświadczeniu założyciel i dyrektor generalny Surfshark, Vytautas Kaziukonis, bronił konsolidacji rynku VPN, argumentując, że wskazuje to na "dojrzałość branży".

Zobacz również:

"Konsolidacje na globalnym rynku cyberbezpieczeństwa konsumenckiego wskazują na dojrzałość branży" – powiedział Kaziukonis. "Przynoszą one również nowe wyzwania. Połączone siły Nord Security i Surfshark przygotują grunt pod skalowanie w różnych wymiarach bezpieczeństwa cyfrowego, co jest niezbędne do spełnienia rosnących wymagań naszych klientów".

Firmy argumentowały, że nigdy nie zamierzały być "tylko VPN-ami" i że obie oferują różne produkty pomimo nakładania się narzędzi, które sprzedają.

"Nic nie zmienia się w odniesieniu do naszych marek, infrastruktury, zarządzania firmą, pracowników i rozwoju produktów. Ideą transakcji jest wyrównanie na poziomie taktycznym w osiąganiu wspólnych celów, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii naszych działań" – twierdzą obie firmy.

Surfshark to popularny VPN. Warto używać?

Współzałożyciel Nord Security, Tom Okman, powiedział, że firmy uważają, iż branża VPN wymaga radykalnego uproszczenia i łatwego dostępu dla konsumentów i firm.

Żadna z firm nie zmienia Warunków świadczenia usług ani Polityki prywatności. Fuzja zwróciła uwagę obserwatorów rynku, którzy zauważyli, że Surfshark został opracowany z pomocą Tesonet, tego samego litewskiego inkubatora przedsiębiorczości, który pomagał NordVPN na początku. Firmy początkowo zaprzeczały jakimkolwiek powiązaniom przed ogłoszeniem fuzji.

We wrześniu Kape Technologies kupiło ExpressVPN za 936 milionów dolarów. Kape Technologies kupiło wcześniej też firmy VPN ZenMate i Cyberghost.

Surfshark to wysokiej jakości VPN, który jest jednak dość drogi. Kosztuje 12,95 dol. za miesiąc, albo 6,49 dol./mc przy zakupie na 6 miesięcy. Zapewnia za to nieograniczone jednoczesne połączenia, rzadko spotykane narzędzia do tunelowania wieloskokowego i dzielonego, a także serwery statyczne. Do tego sama aplikacja jest dobrze zaprojektowana m.in. w zakresie UI/UX.

Surfshark znajdziemy na oficjalnej stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200