Supercomputing Frontiers znowu w Polsce. Patronat Klubu CIO

Co jest za horyzontem dzisiejszej wiedzy o superkomputerach? Jakie znajdą zastosowania w biologii, HPC, AI? Wyjątkowa okazja, żeby spotkać dr Rupaka Biswasa, CTO NASA, prof. Leona Chua, wynalazcę memrystora czy prof. Paula Messinę, szefa laboratorium Argonne (wcz. m.in. szefa projektu Exascale w departamencie energii USA) podczas Supercomputing Frontiers Europe 2019 (SCFE2019) w Centrum Kopernika. Już od najbliższego poniedziałku (11–14 marca 2019 r.), zapraszają ICM UW i dyrektor Marek Michalewicz - CIO z Klubu szczególnie mile widziani, atmosfera dyskusji kapitalna a tematy twarde technologicznie i wizjonerskie zarazem. Polecamy gorąco!

W dniach 11–14 marca 2019 r. Warszawa gościć będzie światowej klasy ekspertów w dziedzinie superkomputerów. Supercomputing Frontiers Europe 2019 (SCFE2019) to europejska odsłona konferencji, która od pięciu lat prezentuje najbardziej nowatorskie rozwiązania w naukach obliczeniowych wielkiej skali z całego świata. Organizatorem SCFE2019 jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW). W latach 2015 – 2017 wydarzenie odbywało się w Singapurze.

Wybitni eksperci będą dzielić się wiedzą na temat architektury superkomputerów oraz ich interdyscyplinarnego wykorzystania. W programie sesje poświęcone m.in.:

• aplikacjom dla HPC (High Performing Computers), stosowanym w dziedzinach o krytycznym znaczeniu z punktu widzenia nauki, gospodarki i zasobów ludzkich - zwłaszcza aplikacjom wymagającym mocy obliczeniowej zbliżonej do Exascale;

• biologii obliczeniowej, np. struktury i funkcji połączeń mózgu ludzkiego, czy wpływu na stan zdrowia i choroby środowiska bakteryjnego w układzie trawiennym;

• współzależności i wspólnych obszarów zagadnień sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence – AI) i HPC.

Gośćmi konferencji będą:

Supercomputing Frontiers znowu w Polsce. Patronat Klubu CIO

• Dr Rupak Biswas, Director of Exploration Technology w NASA Ames Research Center oraz szef High End Computing Capability Project w NASA,

Zobacz również:

  • Wielka Brytania buduje jeden z najdroższych na świecie superkomputerów
  • 10 błędów, które mogą zablokować innowacje IT
  • International Data Group powołuje Genevieve Juillard na stanowisko CEO

Supercomputing Frontiers znowu w Polsce. Patronat Klubu CIO

• Prof. Leon Chua z University of California Berkeley, USA, doctor honoris causa 17 uczelni i instytutów naukowych z całego świata, członek Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europea), wynalazca memrystora,

Supercomputing Frontiers znowu w Polsce. Patronat Klubu CIO

• Prof. Paul Messina, Director of Argonne National Laboratory’s Computational Science Division, a w latach 2015-2017 dyrektor amerykańskiego departamentu Energy Exascale Computing Project.

Podczas wydarzenia wystąpią także m.in. Taisuke Boku z japońskiego University of Tsukuba, David Coster z Max Planck Institute for Plasma Physics i Alex Wright-Gladstein, spółzałożycielka Ayar Labs, firmy, której udało się przyspieszyć i zwiększyć efektywność energetyczną obliczeń poprzez wykorzystanie do przesyłania danych pomiędzy chipami światła zamiast energii elektrycznej.

"Według Top500, rankingu najszybszych komputerów na świecie, Polska zajmowała w 2016 roku dziesiąte miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych państw świata, pod całkowitej mocy obliczeniowej komputerów naukowych. Dzięki umiejscowieniu konferencji Supercomputing Frontiers Europe w Polsce przybliżamy i promujemy nasze własne osiągnięcia w dziedzinie nauk obliczeniowych, włącznie z chemią, fizyką, inżynierią, biologią, medycyną, astronomią czy kosmologią, jak również dajemy szansę naszym naukowcom i technologom zaangażować się w dialog z wybitnymi twórcami i liderami w tych dziedzinach z całego świata" – mówi dr Marek Michalewicz, dyrektor ICM UW i zarazem pomysłodawca Supercomputing Frontiers oraz Supercomputing Frontiers Europe.

Konferencja Supercomputing Frontiers Europe 2019 odbędzie się w dniach 11–14 marca 2019 roku w Centrum Konferencyjnym Kopernik przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie SCFE2019.

Honorowy patronat nad konferencją objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a także rektor Uniwersytetu Warszawskiego. Klub CIO i magazyn CIO są patronami medialnymi wydarzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200