Super platforma Java

Firma Azul wprowadziła na rynek nowe produkty (urządzenia do przetwarzania danych) należące do rozwiązań określanych nazwą network attached processing device. Azul twierdzi, że dwa nowe modele urządzenia Vega 2 (7280 i 7240) to obecnie najsilniejsza na świecie platforma do obsługiwania aplikacji Java.

Super platforma Java
Azul zaprezentował dwa nowe modele urządzenia Vega 2. Firma twierdzi, że określenie "network attached processing device" ma swoje uzasadnienie, ponieważ rozwiązanie pracuje w podobny sposób jak pamięć masowa NAS (Network Attached Storage). Różnica polega na tym, że w przypadku rozwiązań NAS mamy do czynienia z sieciowymi pamięciami masowymi, a w przypadku z urządzeniami z sieciowymi procesorami.

Rozwiązanie Vega 2 model 7280 zawiera 16 wielordzeniowych układów CPU (razem 768 rdzeni) oraz do 768 GB pamięci RAM), podczas gdy model 7240 ma nieco skromniejszą konfigurację - osiem układów o ogólnej liczbie 384 rdzeni.

Zobacz również:

  • Eksperci z Meta, Microsoft, IBM, Nvidia i Niebezpiecznik na Infoshare 2023

Zaprojektowany przez Azul system współpracuje z serwerami (może ich być nawet kilkaset), na których znajdują się aplikacje Java. Serwery łączą się z systemem Vega 2, przesyłając mu kod Java, który jest bardzo szybko przetwarzany, a wyniki są przekazywane z powrotem serwerowi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200