Sun zawarł z AOL umowę o wartości 400 mln USD

Firma America Online (AOL) zawarła z Sun Microsystems umowę na dostawę sprzętu o wartości 400 mln USD. W ramach dwuletniego kontraktu Sun dostarczy sprzęt, który wspomoże obsługę ponad 26 mln użytkow...

Firma America Online (AOL) zawarła z Sun Microsystems umowę na dostawę sprzętu o wartości 400 mln USD. W ramach dwuletniego kontraktu Sun dostarczy sprzęt, który wspomoże obsługę ponad 26 mln użytkowników serwisu AOL, 2,8 mln serwisu CompuServe oraz użytkowników innych markowych serwisów America Online.

AOL wraz z zapowiedzią nowej umowy poinformowała, że do tej pory wydała na rozwiązania Suna 900 mln USD. Firma posiada ponad 4 tys. serwerów Suna, wiele rozwiązań programistycznych - w tym m.in. iPlanet, platformę handlu elektronicznego powstałą w ramach porozumienia Suna z Netscape.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Kontrakt z AOL jest dla Suna bardzo intratny, bowiem jak większość firm z branży IT, producent przewidywał znaczne obniżenie przychodów w pierwszej połowie br.

***

Wyniki finansowe

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200