Sun wspiera WOŚP

Tak jak i w poprzednich latach, tak i w tym roku Sun wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dostarczając sprzęt i oprogramowanie, które obsługuje aukcje towarzyszące temu największemu przedsięwzięciu charytatywnemu w Polsce.

Sun wspiera WOŚP
Po raz pierwszy technologię firmy Sun wykorzystano do obsługi aukcji złotych serduszek i kart telefonicznych w styczniu 2000 r. (podczas VIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

W tym roku sercem systemu obsługi licytacji będzie klaster składający się z dwóch serwerów Sun Fire V440 (każdy wyposażony w 4 procesory i 16 GB pamięci RAM). Serwery, na których pracuje oprogramowanie Sun Cluster 3.1, pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris 9. Na wypadek awarii, na odsiecz pośpieszą dwa zapasowe serwery Sun Fire V240. Na wszystkich serwerach pracować będzie baza danych Oracle, skonfigurowana przy udziale specjalistów z Oracle Polska.

Baza danych Oracle jest skonfigurowana za pomocą oprogramowania Oracle Real Application Clusters, które jest przeznaczone do wspomagania pracy serwerów połączonych w klastry. System został przygotowany na przyjęcie obciążenia nawet do 20 000 jednoczesnych zgłoszeń kierowanych przez Internet.

Dodatkowo na serwerach zainstalowane będzie oprogramowanie Sun Ray Enterprise Server 2.0, które umożliwia operatorom call-center zdalną pracę na ponad 40 graficznych urządzeniach sieciowych Sun Ray 150 i Sun Ray 2. Całość instalacji będzie wpięta do sieci Internet za pomocą szybkiego łącza dostarczonego przez firmę Noria.

Sun i Oracle zapewniają, że system komputerowy obsługujący WOŚP został tak przygotowany, iż nie zawiedzie nawet wtedy, gdyby w licytacji wzięli udział wszyscy Polacy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200