Sun udostępnił kod źródłowy StarOffice

W ten sposób firma zamierza umożliwić programistom modyfikację i dostosowanie pakietu do ich własnych potrzeb poprzez wprowadzanie nowych funkcji.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sun Microsystems udostępnił kod źródłowy pakietu aplikacji biurowych StarOffice. W ten sposób firma zamierza umożliwić programistom modyfikację i dostosowanie pakietu do ich własnych potrzeb poprzez wprowadzanie nowych funkcji.

Kod jest dostępny na stronie www.openoffice.org, która pełnić będzie rolę centrum koordynacyjnego dla dalszego rozwoju tego pakietu oprogramowania. Całość kodu dostępna jest na zasadach GNU (General Public License), jednak programiści planujący wprowadzać komercyjne zmiany pod marką StarOffice będą musieli korzystać z licencji Sun Industry Standard Source License.

Nadal nie wiadomo kiedy na rynek zostanie wprowadzony pakiet StarPortal, który - w odróżnieniu od StarOffice - może pracować na serwerze utrzymywanym przez firmy typu ASP. Do testów beta miał trafić w III kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200