Sun: taniej i łatwiej

Tańsza moc obliczeniowa i prostsze warunki licencjonowania oprogramowania – to strategiczne kierunki rozwoju Sun Microsystems.

Firma zamierza śmielej promować platformy „Lintel” (Linux/Intel). Podczas tegorocznego OracleWorld koncern zaprezentował działanie najnowszego oprogramowania bazodanowego Oracle 10g na serwerach SunFire V65x w linuksowym środowisku RedHata. Według analityków jest to zwiastun krystalizowania się nowej strategii Suna dla niższego segmentu rynku.

Jutro w San Francisco rozpoczyna się kolejna edycja konferencji SunNetwork. W jej trakcie firma przedstawi zapewne szczegóły dotyczące rynkowej premiery pakietu Orion. Jest to zestaw oprogramowania serwerowego Suna, umożliwiający budowę pełnej infrastruktury sieciowej w przedsiębiorstwie (serwer pocztowy, www, narzędzia pracy grupowej, usługi katalogowe, itd.). Orion dostępny będzie na nowych zasadach licencyjnych – klienci nie będą musieli płacić za poszczególne aplikacje i elementy składowe zestawu. Cena zależna będzie jedynie od liczby użytkowników.

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200