Sun stawia na Windows?

Tego jeszcze nie było. Sun Microsystems chce certyfikować produkowane komputery pod kątem zgodności z MS Windows. Firma nie zamierza jednakże bezpośrednio sprzedawać systemów Microsoftu.

W pełni zgodne z systemami Windows mają być wszystkie przyszłe platformy sprzętowe marki Sun bazujące na procesorach zgodnych z architekturą x86, a więc układach Intela i AMD. Sun zamierza uzyskać odpowiednie potwierdzenie zgodności z Windows dla już obecnych w ofercie firmy serwerach Fire V60 i V65 z procesorami Xeon. „Minęły już czasy kiedy unikaliśmy Windows ze względów strategicznych czy wręcz ideologicznych. Chcemy dać użytkownikom szerszy wybór. Jeśli nie zamierzają wykorzystywać systemu Solaris czy Linux, to posiadając licencję na Windows, będą mogli zainstalować oprogramowanie Microsoftu na naszym sprzęcie” – powiedział Larry Singer, wiceprezes działu marketingu Sun Microsystems.

Jak na razie analitycy oceniają, że decyzja ta będzie miała neutralny wpływ na przychody Sun Microsystems.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200