Sun prześcignął Microsoft

Sun Microsystems podpisał, największy jak dotąd w sektorze finansowym, kontrakt na dostawę oprogramowania Java Desktop System (JDS). Umowa została zawarta z Allied Irish Banks (AIB), który zdecydował o migracji 7,5 tys. stanowisk z systemu Windows na rozwiązanie, które dostarczy Sun.

Java Desktop System

Java Desktop System

Migracja w irlandzkim banku zostanie ukończona na początku przyszłego roku. Komputery pracowników zostaną wyposażone w Java Desktop System 2, którego premiera miała miejsce w ubiegłym miesiącu. Obecne wersje pakietu Suna bazują na Linuksie, jednak producent planuje docelowo wprowadzić biurkową wersję systemu Solaris. Wdrożenie JDS będzie realizował irlandzki partner Sun Microsystems - Horizon Open Systems, który wdraża dla AIB nową platformę informatyczną. Producent poinformował ponadto, że 1,5 tys. licencji JDS zakupi administracja australijskiego stanu - Nowej Południowej Walii. Na swoim koncie Sun ma także grudniowe porozumienie z rządem brytyjskim, na mocy którego pakiet JDS będzie wdrażany w sektorze publicznym Wielkiej Brytanii. Z kolei umowa z China Standard Software zakłada instalację JDS na przeszło 500 tys. komputerów w Chińskiej Republice Ludowej.

Informacje o linuksowych migracjach w ciągu minionego roku płyną przede wszystkim z sektora administracji. Na początku czerwca władze norweskiego miasta Bergen wybrały SuSe Linux Enterprise Server 8. "Sztandarowe" juz wdrożenie Linuxa rozpocznie się w Monachium, gdzie migracja z systemów Microsoftu obejmie 14 tys. komputerów.

Zobacz również:


TOP 200