Sun przedstawił plany związane z Enterprise JavaBeans

Na konferencji Iona World, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, Sun przedstawił plany dotyczące przyszłych specyfikacji Enterprise JavaBeans (EJB).

Na konferencji Iona World, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, Sun przedstawił plany dotyczące przyszłych specyfikacji Enterprise JavaBeans (EJB).

Najbliższa wersja, która ma pojawić się na rynku w II kwartale tego roku, określana jest kodowo jako Moscone. Będzie to uściślona wersja EJB 1.0, w której zostanie wykorzystany XML do opisu parametrów platformy. Według przedstawicieli Suna, XML stanowi bardzo ważną część korporacyjnego systemu informatycznego, zwłaszcza przy wymianie danych. Na I kwartał 2000 r. planowana jest premiera Javits. Zapewni ona dostęp do danych z dawnych aplikacji, np. na mainframie i ERP. Następnie pojawi się Milano, wraz z którym Sun dostarczy gotowe implementacje binów encji.

Inne plany dotyczące EJB to stworzenie implementacji odniesienia dla platformy Enterprise Java. Sun zamierza także stworzyć programy, pozwalające twórcom oprogramowania testować wydajność aplikacji EJB.

W II kwartale br. na rynek ma trafić technologia Java Server Pages (JSP), wykorzystująca Javę jako język skryptowy. Główną cechą odróżniającą JSP od konkurencyjnej technologii ASP Microsoftu jest fakt, że technologia JSP jest kompilowana do wykonywania na serwerze (jako serwlety), a nie interpretowana. Zdaniem przedstawicieli Suna, jest to bardzo wygodne, zawłaszcza przy wielokrotnym wykorzystywaniu poszczególnych komponentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200