Sun popiera stworzenie standardu dokumentów

Sun zgadza się ze stanowiskem Komisji Europejskiej w sprawie stworzenia międzynarodowego standardu wymiany dokumentów, opartego na formacie wykorzystywanym w pakiecie OpenOffice.

Propozycja standaryzacji formatu dokumentów wypłynęła ze strony jednostki zajmującej się wymianą danych między administracją w Komisji Europejskiej. Propozycja uznania formatu dokumentów używanego przez Open Office za standard ISO została zawarta w wytycznych KE w związku z obawami dotyczącymi trudności z wymiana elektronicznych dokumentów. Nowy standard miałby zapewnić bezproblemową wymianę plików między Microsoft Office, a innymi pakietami biurowymi open-source.

Dodatkowo KE zaleciła twórcom pakietów biurowych, by stworzyli 'filtry' umożliwiające odczytanie dokumentów XML stworzonych w jednej aplikacji za pomocą innej. Sun uznał, że jest to dobra inicjatywa i że w kolejna wersja StarOffice oraz OpenOffice będzie miała możliwość importu dokumentów opartych na WordML i ExcelML (wersje formatów XML stworzonych przez Microsoft). Przedstawicile koncernu zapowiedzieli również, że w miarę pojawiania się nowych wersji dokumentów XML, wprowadzanych przez inne firmy programistyczne, odpowiednie filtry będą umieszczane w oprogramowaniu Suna.

Zobacz również:

  • Microsoft i KPMG pracują nad projektami chmury kwantowej dla biznesu
  • UE może badać przejęcia firm z branży technologicznej nawet jeśli nie działają w Europie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200