Sun lansuje nowy OS jako alternatywę systemów Microsoftu

Sun Microsystems ogłasza termin pojawienia się konkurencyjnego rozwiązania desktopowego systemu operacyjnego, znanego pod kryptonimem Projekt Mad Hatter.

Projektowany jako konkurent rozwiązań Microsoftu, Project Mad Hatter jest sytuowany przez Sun jako tańsza alternatywa desktopowych systemów operacyjnych Microsoftu. Zapowiedź ta zbiegła się w czasie z informacją o rozprzestrzenianiu się robaka MSBlaster, który wykorzystuje luki systemu operacyjnego Microsoftu.

Peter Unlander, dyrektor do spraw marketingu rozwiązań desktopowych firmy, ujawnił, że desktopowy OS Suna - jeszcze bez nazwy – ma pojawić się we wrześniu podczas dorocznej konferencji użytkowników SunNetwork. W czasie konferencji zostanie ujawniona nazwa i cena produktu oraz model biznesowy jego sprzedaży.

Zobacz również:

Unlander określa przyszły OS jako „alternatywę desktopowego klienta dla przedsiębiorstw”, która opiera się na standardach otwartych i otwartych formatach plików. Podkreślił on, że ten desktopowy klient będzie zapewniał wszystkie funkcję pożądane obecnie przez około 80 % pracowników przedsiębiorstw. Ma zapewnić tą sama funkcjonalność przy mniejszej cenie i będzie odporny na wirusy, co oznacza w praktyce mniej luk ponieważ system de facto zbudowany będzie na Linuksie.


×