Sun konsoliduje oddziały

Jonathan Schwartz (szef Suna) ujawnił, że firma zamierza połączyć swoje dwa oddziały (oddział zajmujący się pamięciami masowymi z oddziałem produkującym serwery) i powołać w ich miejsce jeden duży oddział o nazwie Sun Systems.

Sun ma nadzieję, że nowa inicjatywa przyczyni się do wzrostu zainteresowania jej rozwiązaniami, szczególnie ze strony centrów danych. Scalenie dwóch oddziałów następuje dwa lata po tym, gdy Sun kupił za 4,1 mld USD firmę StorageTek, specjalizującą się w produkcji taśmowych systemów pamięci masowych.

Analitycy spekulują, że być może do decyzji firmy Sun przyczyniła się informacja (podana dwa miesiące przez Fortune 500), iż firma traci pozycje na rynku systemów pamięci masowych, pozostając w tyle za takimi konkurentami, jak HP, IBM, Network Appliance, Hitachi, Dell i EMC.

Gartner podaje również , że przychody firmy ze sprzedaży zewnętrznych, dyskowych systemów pamięci masowych spadły w drugim kwartale br. (w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku) o 36% (do poziomu 176,2 mln USD). Sun zajmuje obecnie na tym rynku siódme miejsce, z wynikiem 4,8% (rok temu było to 7,7%).


TOP 200