Sun, iPlanet i Palm opracują bezprzewodowe rozwiązanie dostępu do danych korporacyjnych

Dzięki temu użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do zasobów swojego przedsiębiorstwa w ramach bezprzewodowego serwisu Palm.Net.

Palm, Sun Microsystems i konsorcjum iPlanet, utworzone przez Suna i Nescape Communications, wspólnie opracują rozwiązanie zapewniające bezpieczny dostęp do danych korporacyjnych za pomocą urządzeń naręcznych, pracujących pod kontrolą systemu Palm OS.

W ramach umowy iPlanet zamierza rozbudować swoje oprogramowanie iPlanet Wireless Server o możliwość współpracy z rozwiązaniami Web Clipping autorstwa Palm oraz urządzeniami zgodnymi z Palm OS. Dzięki temu użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do zasobów swojej firmy w ramach bezprzewodowego serwisu Palm.Net. iPlanet Wireless Server, zaprezentowany w styczniu br., ma się pojawić na rynku jeszcze w tym miesiącu. Jest on zgodny z WAP, wykorzystuje format dokumentów oparty na standardzie XML i może dostarczać informacje dostosowane do specyfikacji danego urządzenia, np. uwzględniającej rozmiar ekranu.

Strony porozumienia będą wspólnie prowadzić działania marketingowe i sprzedaż nowego rozwiązania, które przeznaczone jest na rynek korporacyjny i operatorów sieciowych na całym świecie. Szczegółowe warunki współpracy nie zostały jeszcze ustalone.

***

Sun Netscape Alliance zaprezentowała rozwiązanie dla usługodawców bezprzewodowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200