Sun Microsystems: strata po raz drugi

W I kwartale 2002 roku obrachunkowego koncern odnotował stratę w wysokości 158 mln USD. Wynik finansowy firmy jest zgodny z wcześniejszymi prognozami.

Zarząd Sun Microsystems poinformował, że w I kwartale roku podatkowego 2002 (zakończonym 30 września) koncern poniósł stratę w wysokości 158 mln USD. W analogicznym okresie w 2000 r. Sun zanotował 456 mln USD zysku. Przychody ze sprzedaży w I kw. wyniosły 2,86 mld USD, co oznacza spadek o 43% (5,05 mld USD w I kw. 2001 r.)

Sun tłumaczy tak znaczny spadek przychodów pogłębiającym się spowolnieniem gospodarczym i drastycznym ograniczeniem wydatków na rozwiązania informatyczne na świecie. Słabsze wyniki finansowe są również efektem ataku terrorystycznego na Stany Zjednoczone.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Od roku 1989 każdy kwartał spółka zamykała zyskiem. Okres lipiec-wrzesień jest drugim kwartałem, który producent zamknął stratą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200