Sun Microsystems: słabszy IV kwartał

Przychody firmy były mniejsze o 1 mld USD a zysk spadł pięciokrotnie. Firma odnotowała jednak wzrost przychodów w całym roku finansowym 2001 do wysokości 18 mld USD.

Przychody Sun Microsystems w IV kw. finansowym zakończonym 30 czerwca wyniosły 4 mld USD i były o ponad 1 mld USD mniejsze w porównaniu do obrotów z IV kw. roku 2000. Firma wypracowała 134 mln USD zysku ale w analogicznym okresie ub.r. wyniósł on 717 mln USD. Podane przez firmę wyniki były jednak zgodne z przewidywaniami analityków, gdyż Sun już w maju br. obniżył swoje prognozy finansowe na czwarty kwartał. Zarząd firm oświadczył, że wpływ na 20% spadek przychodów miały identyczne czynniki jak w przypadku pozostałych spółek IT - czyli spowolnienie gospodarcze w USA. Sun zanotował znaczący spadek popytu na swoje produkty w sektorze internetowym, co wiązało się z mniejszymi przychodami ze sprzedaży serwerów i rozwiązań do budowy infrastruktury.

Przychody Sun Microsystems za cały rok fiskalny 2001 wyniosły jednak 18,25 mld USD, co oznacza 3 mld wzrost w porównaniu do wpływów z 2000 r. (15,72 mld USD).

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200