Sun Microsystems przejmuje HighGround Systems i będzie współpracował z Compaqiem przy rozwiązaniach SAN

Sun Microsystems zamierza przejąć HighGround Systems, producenta systemów pamięci masowych. Wartość transakcji jest szacowana na ok. 400 mln USD. Wkrótce po ogłoszeniu tej informacji, Compaq Computer ...

Sun Microsystems zamierza przejąć HighGround Systems, producenta systemów pamięci masowych. Wartość transakcji jest szacowana na ok. 400 mln USD. Wkrótce po ogłoszeniu tej informacji, Compaq Computer zapowiedział, że będzie współpracował z łączącymi się firmami nad tworzeniem standardów dla sieci Storage Area Networks (SAN).

Amerykański HighGround Systems tworzy aplikacje do zarządzania pamięciami masowymi. Po przejęciu firma stanie się częścią Network Storage Suna.

Tymczasem Compaq ujawnił plany współpracy z Sunem i HighGround, która ma zaowocować rozwiązaniami umożliwiającymi współpracę urządzeń SAN trzech partnerów. Producent od roku ma swoje udziały w HighGround, a także licencjonował i współpracował z nim przy wybranych produktach dla rynku sieci SAN.

Przedstawiciele Sun Microsystem i Compaqa stwierdzili, że przejmowana przez Suna firma pozwoli im na połączenie wielu rozwijanych dotąd niezależnie projektów z dziedziny pamięci masowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200