Stylus dla sieci

Epson wprowadził do sprzedaży ulepszony model drukarki atramentowej Stylus Color 850.

Epson wprowadził do sprzedaży ulepszony model drukarki atramentowej Stylus Color 850.

Epson oferuje nowy model atramentowej drukarki Stylus Color 850, przeznaczonej przede wszystkim do zastosowań biurowych. Jest to ulepszona wersja Stylus Color 800 o nieco wyższej prędkości druku i opcjonalnej możliwości pracy w sieci.

Drukarka jest wyposażona w dwie głowice (mono i kolorową CMY) i ma rozdzielczość 1440 x 720 dpi. Nominalna szybkość druku wynosi maksymalnie 9 str./min (tekst mono) i 8,5 str./min (tekst kolorowy). Standardowo urządzenie zawiera interfejsy równoległy i szeregowy. Jest dostarczane ze sterownikami dla systemów Windows 3.x, Windows 95, Windows NT i Macintosh. Oprogramowanie wykorzystuje łączność dwukierunkową i pozwala na bieżące monitorowanie stanu urządzenia, m.in. informuje o poziomie tuszu w pojemnikach na atrament. Natomiast karty sieciowe Ethernet i LocalTalk są wyposażeniem dodatkowym.

Stylus Color 850 jest sprzedawany w Polsce wraz z obszerną i szczegółową instrukcją, przetłumaczoną na język polski, oraz dyskiem CD-ROM zawierającym sterowniki (wersje angielska, niemiecka lub francuska) i dodatkowe oprogramowanie użytkowe Epson Studio 3.0 (projektowanie druków okolicznościowych) i FormMaker Pro. Ten ostatni program jest aplikacją, która może być przydatna w zastosowaniach biurowych. Umożliwia on projektowanie różnego rodzaju formularzy, zapewniając funkcje pozwalające na szybkie ich modyfikowanie lub wypełnianie. Szkoda, że program zawiera zestaw wzorcowych formularzy z tekstami w języku niemieckim i polskiemu użytkownikowi trudno z nich bezpośrednio skorzystać.

Instalacja i uruchomienie Epson Stylus Color 850 przebiega standardowo. Drukarka umożliwia uzyskanie wydruków o wysokiej, zbliżonej do fotograficznej jakości, ale podobnie jak w przypadku urządzeń konkurencyjnych, wymaga to stosowania względnie drogich papierów specjalnych. W odróżnieniu do modeli Epson Stylus Photo, Stylus 850 nie jest jednak przeznaczony do druku fotografii i mimo że ma wysoką rozdzielczość 1440 x 720 dpi, nie wykorzystuje druku 6-kolorowego.

W zastosowaniach biurowych ważnym parametrem jest szybkość druku. Mimo że nominalna szybkość wynosi 9 str./min, dotyczy ona druku tekstu mono w trybie niskiej jakości. Przy wydruku grafiki, zwłaszcza kolorowej, i wykorzystaniu dostępnych trybów najwyższej jakości, szybkość druku spada zasadniczo - do poziomu kilku minut na stronę. Ponieważ wszyscy producenci drukarek atramentowych w podobny sposób określają szybkość druku tych urządzeń, można ją przyjąć do orientacyjnego porównywania parametrów drukarek tej klasy. Należy jednak pamiętać, że najczęściej typowa drukarka laserowa o nominalnej szybkości 6-8 str./min jest w praktycznych zastosowaniach biurowych nawet kilkakrotnie wydajniejsza niż o szybkości 8-9 str./min.

<hr size=1 noshade>Drukarka atramentowa Stylus Color 850

Producent: Epson,http://www.epson.com

Dystrybutor: For

01-493 Warszawa

ul. F. Kawy 44

tel. (+22) 638 97 82

fax (+22) 638 97 86

Cena: 809 DEM +VAT


TOP 200